baterie fg Forte AGM 12 V 7,2 Ah 151x65x100 5L

baterie fg Forte AGM  12 V   7,2 Ah  151x65x100  5L
 • Kategorie: ZÁLOŽNÍ ZDROJE
 • Výrobce:fg Forte
 • Model:Výchozí
 • Katalogový kód:FG1272
 • Dostupnost:za 2-3 dny
 • Na skladě: ks
 • Adima kód:1390-012008
499,00 
  (603,79  Cena s DPH)
 •  499,00  bez DPH
+ - ks

POUŽITÍ

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS), elektronické požární systémy (EPS), docházkové systémy, komunikační zařízení, elektronické testovací zařízení, kancelářské stroje na bázi mikroprocesorů, počítače, hračky, svítilny, ovládací zařízení, geofyzikální zařízení, lodě a lodní zařízení, zdravotnictví a lékařské zařízení, elektrické nářadí, stroje a přístroje, prodejní a parkovací automaty, ostatní záložní nebo primární zdroje.

VÝHODY

 1. Výborný poměr ceny a životnosti, která je až 5 let v pohotovostním režimu při optimálních hladinách nabíjení a za optimální provozní teploty nepřekračující 25 °C.
 2. Velmi dobré, výkonné vybíjení díky deskám elektrod s nízkým odporem a vodivým komponentům, které snižují vnitřní odpor a zajišťují velmi dobrou efektivitu vybíjení. 
 3. Trojdílná, zesíleně utěsněná konstrukce s regulačními ventily, které zamezují úniku elektrolytu a zajišťují vzduchotěsnost při běžném provozu baterie. 
 4. Nízké samovybíjení a vysoká míra spolehlivosti díky efektivnímu využití olovo-vápenatých mřížek. Při teplotě cca 20 °C dosahuje míra samovybíjení baterie fgFORTE nejvýše 3 % kapacity měsíčně.  
 5. Baterie fgFORTE FG jsou vybaveny bezpečnostními ventily, které zabraňují zvyšování tlaku plynu v baterii a zajišťují vyšší bezpečnost provozu akumulátoru. 
 6. Olověná pasta použitá u pozitivních elektrod umožňuje opakovaně a snadno nabíjet baterie na běžnou úroveň. 
 7. V elektrolytu jsou použita speciální aditiva, která zamezují jeho vrstvení a zaručují rovnoměrnou reakci všech částí desek.

UPOZORNĚNÍ

Doporučujeme nabíjet baterie při teplotách v rozmezí 5-30 °C. Při teplotě nižší než 5 °C či vyšší než 35 °C dojde k neúplnému nabití nebo k přehřívání baterie, což snižuje její životnost. 

Kapacita baterie souvisí s teplotou. Při nižší teplotě je kapacita nižší, při vyšší teplotě vyšší. Příliš vysoká teplota okolního prostředí může vést k závažnému poškození baterie a zkrácení její životnosti. 

Ideální provozní teplota baterie je 20-25 °C.

Napětí (V)

12

Kapacita (C20)

7,2

Délka (mm)

151

Šířka (mm)

65

Výška (mm)

100

Hmotnost (kg)

2,3

 

KONSTRUKCE

Pozitivní deska: Oxid olovičitý PbO2

Negativní deska: Olovo 

Kontejner baterie a víko: ABS, na vyžádání jsou k dispozici materiály se sníženou hořlavostí

Bezpečnostní ventily: Guma

Připojovací kontakty: Měď

Separátory: AGM - skelné vlákno

Elektrolyt:  H2SO4 - Kyselina sírová

 • Váha (kg):2,3
 • Napětí [V]:12

Máte-li dotaz k tomuto produktu, neváhejte se nás zeptat.

Položky označené * jsou povinné.