baterie fg Forte AGM 12 V 134 Ah 342x172x277 10L

6 707,70 
  (8 116,32  Cena s DPH)
 •  6 707,70  bez DPH
+ - ks

POUŽITÍ

Nepřerušitelné systémy napájení (UPS), energetika, elektronické zabezpečovací systémy (EZS), elektronické požární systémy (EPS), docházkové systémy, komunikační zařízení, elektronické testovací zařízení, kancelářské stroje na bázi mikroprocesorů, počítače, hračky, svítilny, ovládací zařízení, geofyzikální zařízení, lodě a lodní zařízení, zdravotnictví a lékařské zařízení, elektrické nářadí, stroje a přístroje, prodejní a parkovací automaty, ostatní záložní nebo primární zdroje.

VÝHODY

 1. Výborný poměr ceny a životnosti, která je až 11 let v pohotovostním režimu při optimálních hladinách nabíjení a za optimální provozní teploty nepřekračující 25 °C.
 2. Velmi dobré, výkonné vybíjení díky deskám elektrod s nízkým odporem a vodivým komponentům, které snižují vnitřní odpor a zajišťují velmi dobrou efektivitu vybíjení.
 3. Trojdílná, zesíleně utěsněná konstrukce s regulačními ventily, které zamezují úniku elektrolytu a zajišťují vzduchotěsnost při běžném provozu baterie.
 4. Nízké samovybíjení a vysoká míra spolehlivosti díky efektivnímu využití olovo-vápenatých mřížek. Při teplotě cca 20 °C dosahuje míra samovybíjení baterie fgFORTE nejvýše 3 % kapacity měsíčně.
 5. Baterie fgFORTE 6FG jsou vybaveny bezpečnostními ventily, které zabraňují zvyšování tlaku plynu v baterii a zajišťují vyšší bezpečnost provozu akumulátoru.
 6. Olověná pasta použitá u pozitivních elektrod umožňuje opakovaně a snadno nabíjet baterie na běžnou úroveň.
 7. V elektrolytu jsou použita speciální aditiva, která zamezují jeho vrstvení a zaručují rovnoměrnou reakci všech částí desek.

UPOZORNĚNÍ

Doporučujeme nabíjet baterie při teplotách v rozmezí 5-30 °C. Při teplotě nižší než 5 °C či vyšší než 35 °C dojde k neúplnému nabití nebo k přehřívání baterie, což snižuje její životnost. 

Kapacita baterie souvisí s teplotou. Při nižší teplotě je kapacita nižší, při vyšší teplotě vyšší. Příliš vysoká teplota okolního prostředí může vést k závažnému poškození baterie a zkrácení její životnosti. 

Ideální provozní teplota baterie je 20-25 °C.

Napětí (V)

12

Kapacita (C10)

134

Délka (mm)

342

Šířka (mm)

172

Výška (mm)

277

Hmotnost (kg)

42,5

 

KONSTRUKCE

Pozitivní deska: Oxid olovičitý PbO2

Negativní deska: Olovo 

Kontejner baterie a víko: ABS, na vyžádání jsou k dispozici materiály se sníženou hořlavostí

Bezpečnostní ventily: Guma

Připojovací kontakty: Měď

Separátory: AGM - skelné vlákno

Elektrolyt:  H2SO4 - Kyselina sírová

 

 • Váha (kg):42,5

Máte-li dotaz k tomuto produktu, neváhejte se nás zeptat.

Položky označené * jsou povinné.